myCRED - en to sv translation catalogue (517 entries)

en: Balance
sv: Saldo

en: %label% History
sv: %label% Historik

en: About %s
sv: Om %s

en: Awesome People
sv: Hjälpsamma Användare

en: Processing...
sv: Arbetar...

en: Warning! All entries in your log will be permanently removed! This can not be undone!
sv: Varning! Alla log inlägg kommer att raderas!

en: All log entries belonging to deleted users will be permanently deleted! This can not be undone!
sv: All log inlägg för användare som har raderats kommer att raderas!

en: Warning! All user balances will be set to zero! This can not be undone!
sv: Varning! Alla användares konton kommer att noll ställas!

en: Done!
sv: Klart!

en: Close
sv: Stäng

en: Export users %plural%
sv: Exportera användarens %plural%

en: Edit Log Entry
sv: Justera log inlägg

en: Are you sure you want to delete this log entry? This can not be undone!
sv: Är du säker på att du vill radera detta inlägg?

en: Log entry updated
sv: Log inlägg updaterad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Make sure to backup your database and files before updating, in case anything goes wrong!
sv: Kom ihåg att backa up ditt databas innan du uppdaterar bara för att vara på den säkra sidan!

en: This Hook has no settings
sv: Denna Krok har inga inställningar

en: No limit
sv: Ingen gräns

en: Once every 24 hours
sv: Var tjugofyra timmar

en: Once every 7 days
sv: En gång i veckan

en: Once per day (reset at midnight)
sv: En gång om dagen (börjar om efter midnatt)

en: Select
sv: Välj

en: myCRED_Module() Error. A Module ID is required!
sv: myCRED_Module() Error. En module ID är obligatorisk

en: Surprise
sv: Tjoho!

en: click to close
sv: stäng

en: click to open
sv: öppna

en: Settings Updated
sv: Inställningar Sparade

en: Add New
sv: Ny

en: Users
sv: Användare

en: Do not show
sv: Visa inte

en: Include under the "Profile" tab
sv: Inkludera under "Profil" tabben

en: Banking
sv: Banktjänster

en: Compound Interest
sv: Ränta

en: Access Denied
sv: Nekad Åtkomst

en: %s Banking
sv: %s Banktjänst

en: WP-Cron deactivation detected!
sv: WP-Cron är inte aktivt!

en: Warning! This add-on requires WP - Cron to work.
sv: Varning! Denna add-on behöver WP-Cron aktiverat!

en: Enable
sv: On

en: Update Changes
sv: Spara

en: This Service has no settings
sv: Denna Tjänst har inga inställningar

en: Hourly
sv: Timvis

en: Daily
sv: Daglien

en: Weekly
sv: Veckovis

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: Quarterly
sv: Kvartal

en: Semiannually
sv: Två gånger om året

en: Annually
sv: Årligen

en: %plural% interest rate payment
sv: Utbetalning av %plural% ränta

en: Interest Rate
sv: Ränta

en: Can not be zero.
sv: Kan inte vara noll.

en: Payout
sv: Utbetalning

en: Log Template
sv: Log Mall

en: Minimum Balance
sv: Minimum saldo

en: Daily %_plural%
sv: Daglig %_plural%

en: Pay Users
sv: Betala Användare

en: Amount
sv: Summa

en: Interval
sv: Tal

en: Cycles
sv: Omgångar

en: Set to -1 for unlimited
sv: Använd -1 för obegränsad

en: Important
sv: Viktigt

en: You can always stop payouts by deactivating this service. Just remember that if you deactivate while there are cycles left, this service will continue on when it gets re-activated. Set cycles to zero to reset.
sv: Du kan alltid stoppa denna tjänst genom att stänga av tjänsten. Kom ihåg att om du avaktiverar tjänsten och den har inte kört klart, kommer tjänsten att fortsätta köra när du nästa gång aktiverar den,

en: Payment Gateways
sv: Betalnings Operatörer

en: Transaction ID
sv: Transaktions ID

en: Cost
sv: Kostnad

en: Gateway
sv: Operatör

en: buyCRED Purchase Log
sv: buyCRED Köp Log

en: Purchase Log
sv: Köp Log

en: Payments
sv: Köp

en: Please login to purchase %_plural%
sv: Logga in för att köpa %_plural%

en: Gift purchase from %display_name%.
sv: Gåva till %display_name%

en: Minimum amount of %plural% a user must purchase. Will default to 1.
sv: Minsta köp användare kan göra. Sets till 1 om inget anges.

en: Login Template
sv: Login Mall

en: Content to show when a user is not logged in.
sv: Information att visa när besökaren har inte loggat in.

en: Thank You Page
sv: Tack Sida

en: Custom URL
sv: Annan URL

en: Page
sv: Sida

en: Cancellation Page
sv: Cancel Sida

en: Show seperate log for %_plural% purchases.
sv: Visa %_plural% köp på en separat sida.

en: Gifting
sv: Köp åt andra

en: Allow users to buy %_plural% for other users.
sv: Tillåt användare att köpa %_plural% åt andra användare än sig själva.

en: Allow users to buy %_plural% for content authors.
sv: Tillåt användare att köpra %_plural% åt post författare.

en: %s Payment Gateways
sv: %s Betalnings Operatörer

en: buyCRED Settings
sv: buyCRED Inställningar

en: Enabled
sv: On

en: Disabled
sv: Off

en: Enable for test purchases.
sv: Aktivera för test köp.

en: Update Settings
sv: Spara Ändringar

en: Date
sv: Datum

en: Payed
sv: Betalt

en: <strong>buy</strong>CRED Purchase Log
sv: <strong>buy</strong>CRED Köp Log

en: Gateway Settings
sv: Operatör Inställningar

en: No purchases found
sv: Inga Köp

en: This Add-on needs to setup before you can use this shortcode.
sv: Du måste sätta up denna add-on innan du kan använda denna shortcode.

en: No gateways installed.
sv: Inga Operatörer är installerade.

en: Gateway does not exist.
sv: Kunde inte finna operatör.

en: Yourself
sv: Till dig själv

en: No active gateways found.
sv: Kunde inte hitta några aktiverade operatörer.

en: The selected gateway is not active.
sv: Operatören du valde är inte aktiverad.

en: Buy with %gateway%
sv: Köp genom %gateway%

en: Buy Now
sv: Köp

en: No users found
sv: Kunde inte hitta någon

en: To
sv: Till

en: Select Amount
sv: Välj summa

en: Select Gateway
sv: Välj Operatör

en: Pay Now
sv: Betala

en: Actions
sv: Åtgärder

en: This Payment Gateway has no settings
sv: Denna operatör har inga inställningar

en: Select currency
sv: Välj valuta

en: Incoming confirmation call detected
sv: Påbörjar betalnings bekräftelse

en: Gateway identified itself as "%s"
sv: Operatören identifierad som "%s"

en: Verifying caller
sv: Verifierar operatören

en: Test Payment
sv: Test Köp

en: Payment
sv: Köp

en: Cancel purchase
sv: Cancellara köp

en: required
sv: obligatoriskt

en: optional
sv: valfritt

en: First Name
sv: Förnamn

en: Last Name
sv: Efternamn

en: Address Line 1
sv: Address

en: Address Line 2
sv: Address

en: City
sv: Stad

en: Zip
sv: Postkod

en: State
sv: Län

en: Country
sv: Land

en: Choose Country
sv: Välj Land

en: %s Purchase
sv: %s Köp

en: Item
sv: Vara

en: Debug
sv: Felsök

en: Here you can see information that are collected and sent to this gateway. Debug information is only visible for administrators and are intended for troubleshooting / testing of this gateway. Please disable "Sandbox Mode" when you want to take this gateway online.
sv: Här kan du se informationen som skickas till betalnings operatören. Du kan använda denna information när du felsöker problem.

en: Section
sv: Del

en: Result
sv: Resultat

en: Payment Status
sv: Betalnings status

en: Request
sv: Köp

en: Gateway Response
sv: Operatören svar

en: Continue to %s
sv: Forsätt till %s

en: Click here if you are not automatically redirected
sv: Klicka här om du inte kommer vidare automatiskt

en: The following information will be sent to the gateway
sv: Följande information kommer att skickas till betalnings operatören

en: Outside US
sv: Utanför US

en: Purchase of myCRED %plural%
sv: Köp av myCRED %plural%

en: Please setup this gateway before attempting to make a purchase!
sv: Var vänlig gå genom denna operatörens inställningar innan du gör ett köp!

en: Processing payment &hellip;
sv: Hanterar köp &hellip;

en: Could not create a BitPay Invoice. Please contact the site administrator!
sv: Kunde inte skapa en BitPay Invoice. Var vänlig och kontakta support!

en: Bitpay returned the following error message:
sv: BitPay skickade följande fel:

en: Currency
sv: Valuta

en: Currency Code
sv: Valuta Kod

en: Item Name
sv: Vara

en: Description of the item being purchased by the user.
sv: Beskrivning av varan.

en: Transaction Speed
sv: Köp Hastighet

en: High
sv: Snabb

en: Low
sv: Sakta

en: Full Notifications
sv: Full Kvitto

en: No
sv: Nej

en: Yes
sv: Ja

en: Found under Step 12 on the Fraud Defense page.
sv: Found under Step 12 on the Fraud Defence page.

en: For this gateway to work, you must login to your NETbilling account and edit your site. Under "Default payment form settings" make sure the Postback CGI URL is set to the above address and "Return method" is set to POST.
sv: För att denna operatör skall fungera så måste du logga in på ditt NETbilling konto och uppdatera din sida. Se till att din "Postback CGI URL" sätts till adressen ovan!

en: Incorrect Credit Card number
sv: Ogiltig kredit korts numer

en: The credit card entered is past its expiration date.
sv: Utgångs datumet du angav har förlöpt.

en: The CVV2 number entered is not valid.
sv: CVV2 Koden är ogiltig.

en: The bank routing number entered is not valid.
sv: Bank Clearing numret är ogiltig.

en: The bank account number entered is not valid.
sv: Bank konto numret du angav är ogiltig.

en: Success
sv: Allt OK!

en: Thank you for your purchase
sv: Tack för ditt köp

en: Return to
sv: Gå tillbaks till

en: Account Email
sv: Email Adress

en: Product:
sv: Produkt:

en: Gift to:
sv: Gåva till:

en: (author)
sv: (författaren)

en: Merchant Account Email
sv: merchant Account Email

en: Confirmation Email
sv: Bekräftelse Email Adress

en: Ask Skrill to send me a confirmation email for each successful purchase.
sv: Be Skrill om att skicka ett bekräftelse email för varje genomförd betalning.

en: Checkout Page
sv: Checkout Sida

en: Title
sv: Titel

en: If left empty, your account email is used as title on the Skill Payment Page.
sv: Om fältet lämnas tomt så används ditt Skrill email som titel på betalnings sidan.

en: The URL to the image you want to use on the top of the gateway. For best integration results we recommend you use logos with dimensions up to 200px in width and 50px in height.
sv: URL adressen för ditt logo som du vill använda högst uppe på betalnings sidan. Ditt logo borde vara 200px bred och 50px hög.

en: Confirmation Note
sv: Bekräftelse

en: Optional text to show user once a transaction has been successfully completed. This text is shown by Skrill.
sv: Valfri text att visa användaren när köpet är genomfört.

en: IP Verification
sv: IP Kontroll

en: Do not verify that callbacks are coming from Zombaio.
sv: Kontrollera inte att bekräftelsen kommer från Zombaios server.

en: Language
sv: Språk

en: For this gateway to work, login to ZOA and set the Postback URL to the above address and click validate.
sv: För att använda denna operatör, var vänlig och logga in på ditt ZOA konto och sätt Postback URL till adressen ovan och klicka "Validate".

en: Coupons
sv: Kuponger

en: Coupon
sv: Kupong

en: Create New
sv: Ny

en: Create New Coupon
sv: Ny Kupong

en: Edit Coupon
sv: Justera Kupongen

en: New Coupon
sv: Ny Kupong

en: Search coupons
sv: Sök kuponger

en: No coupons found
sv: Fann inga kuponger

en: No coupons found in Trash
sv: Fann inga kuponger i papperskorgen

en: Email Notices
sv: Email Uppdateringar

en: Coupon updated.
sv: Kupong uppdaterad.

en: Coupon published.
sv: Kupong Aktiverad

en: Coupon saved.
sv: Kupong Sparad

en: Draft Coupon saved.
sv: Utkast sparad.

en: Unique Coupon Code
sv: Unikt kupong kod

en: Coupon Code
sv: Kupong Kod

en: Value
sv: Värde

en: Limits
sv: Begränsning

en: Expires
sv: Utlöper

en: Point Type
sv: Poäng Typ

en: not yet used
sv: oanvänd

en: Per User
sv: Per Användare

en: Never
sv: Aldrig

en: Expired
sv: Utlöpt

en: In %s time
sv: Om %s

en: Coupon Setup
sv: Kupong Inställningar

en: Coupon Limits
sv: Kupong Begränsningar

en: Coupon Requirements
sv: Kupong Krav

en: Usage
sv: Användning

en: The amount of %plural% this coupon is worth.
sv: Värdet i %plural%.

en: Select the point type that this coupon is applied.
sv: Välj poäng typen som denna kupong används för.

en: Expire
sv: Utlöper

en: Optional date when this coupon expires. Expired coupons will be trashed.
sv: Valfri datum när denna kupong utlöper.

en: Global Maximum
sv: Global maximum

en: The maximum number of times this coupon can be used. Note that the coupon will be automatically trashed once this maximum is reached!
sv: Max antal gånger denna kupong kan användas.

en: User Maximum
sv: Användares maximum

en: The maximum number of times this coupon can be used by a user.
sv: Max antal gånger denna kupong kan användas för varje användare.

en: Optional minimum balance a user must have in order to use this coupon. Use zero to disable.
sv: Valfri minimum saldo begränsning för att användare skall kunna använda denna kupong.

en: Maximum Balance
sv: Maximum Saldo

en: Optional maximum balance a user can have in order to use this coupon. Use zero to disable.
sv: Valfri maximum saldo begränsning för att användare skall kunna använda denna kupong.

en: Log entry for successful coupon redemption. Use %coupon% to show the coupon code.
sv: Log mall när en kupong används. Använd %coupon% för att visa kupong koden som användes.

en: Invalid Coupon Message
sv: Ogiltig kupong meddelande

en: Message to show when users try to use a coupon that does not exists.
sv: Meddelande att visa när användaren försöker ange ett ogiltigt kupong kod.

en: Expired Coupon Message
sv: Kupong utlöpt meddelande

en: Message to show when users try to use that has expired.
sv: Meddelande att visa när användaren försöker ange ett utlöpt kupong kod.

en: User Limit Message
sv: Användare begränsnings meddelande

en: Message to show when the user limit has been reached for the coupon.
sv: Meddelande att visa när användaren har nått gränsen för kupongen.

en: Minimum Balance Message
sv: Minimum saldo meddelande

en: Message to show when a user does not meet the minimum balance requirement. (if used)
sv: Meddelande att visa när användaren inte uppnår minimum saldo kravet.

en: Maximum Balance Message
sv: Maximum saldo meddelande

en: Message to show when a user does not meet the maximum balance requirement. (if used)
sv: Meddelande att visa användaren när de överträder maximum saldo kravet för kupongen.

en: Success Message
sv: Lyckat kupong meddelande

en: Message to show when a coupon was successfully deposited to a users account.
sv: Meddelande att visa när användare har lyckats använda en kupong.

en: Coupon redemption
sv: Kupong Laddning

en: Apply Coupon
sv: Validera

en: Email Notice
sv: E-postmeddelande

en: Add New Notice
sv: Ny Meddelande

en: Edit Notice
sv: Justera Inställningar

en: New Notice
sv: Ny Meddelande

en: View Notice
sv: Se E-postmeddelande

en: Search Email Notices
sv: Sök E-postmeddelande

en: No email notices found
sv: Fann inga e-postmeddelande

en: No email notices found in Trash
sv: Fann inga e-postmeddelande i papperskorgen

en: General
sv: Allmänt

en: users balance changes
sv: användarens saldo ändras

en: user gains %_plural%
sv: användaren får %_plural%

en: user lose %_plural%
sv: användaren förlorar %_plural%

en: users balance reaches zero
sv: användarens saldo når noll

en: users balance goes minus
sv: användarens saldo går minus

en: user buys content
sv: köp av inlägg

en: authors content gets sold
sv: sälj av inlägg

en: user buys %_plural%
sv: köp av %_plural%

en: user sends %_plural%
sv: användare skickar %_plural%

en: user receives %_plural%
sv: användare mottar %_plural%

en: user is demoted
sv: användare degraderas

en: user is promoted
sv: användare blir befordrad

en: Settings that apply to all email notices and can not be overridden for individual emails.
sv: Grund inställningar som inte går att kringgå i enskilda e-postmeddelanden.

en: Email Format
sv: E-post format

en: Plain text emails only.
sv: Skicka som oformaterad text.

en: HTML or Plain text emails.
sv: Skicka HTML formatering.

en: Filters
sv: Filter

en: Allow WordPress and Third Party Plugins to filter the email subject before an email is sent.
sv: Tillåt WordPress och andra plugins att formatera e-post meddelandets titel innan den sänds.

en: Allow WordPress and Third Party Plugins to filter the email content before an email is sent.
sv: Tillåt WordPress och andra plugins att formatera e-post meddelandet innan den skickas.

en: Default email settings. These settings can be individually overridden when editing emails.
sv: Förvalda e-postinställningar. Dessa inställningar kan individuellt åsidosättas när du redigerar postmeddelanden.

en: Email Settings
sv: E-mail inställningar

en: Senders Name:
sv: Avsändarens Namn:

en: Senders Email:
sv: Avsändarens e-postadress

en: Reply-To:
sv: Svars E-postadress

en: Default Email Content
sv: Standrard E-post meddelande

en: Default email content.
sv: Standard e-post meddelande

en: Default Email Styling
sv: Standrad e-post css design

en: Ignored if HTML is not allowed in emails.
sv: Ignoreras om e-post inte använder HTML formatering.

en: Email Subject
sv: Ämne

en: Not Active
sv: Inte Aktiv

en: Scheduled:<br /><strong>%1$s</strong>
sv: Planerad:<br /><strong>%1%s</strong>

en: Active
sv: Aktiv

en: Active - Last run:<br /><strong>%1$s</strong>
sv: Aktiv - Sist kört:<br /><strong>%1$s</strong>

en: Email is sent when
sv: E-post skickas när

en: Missing instance for this notice!
sv: E-post meddelandet saknar inställningar för när e-post skall skickas!

en: Sent To
sv: Skicka till

en: User
sv: Användare

en: Administrator
sv: Administratörer

en: Both Administrator and User
sv: Både Administratörer och Användare

en: Available Template Tags
sv: Valbara Template Tags

en: Email Header
sv: E-post header

en: Send this email notice when...
sv: Skicka e-post när ...

en: Recipient:
sv: Mottagare

en: Both
sv: Båda

en: Label
sv: Titel

en: Reply-To Email:
sv: Svars e-postadress:

en: Save
sv: Spara

en: CSS Styling
sv: CSS design

en: Site Related
sv: Hemsida relaterat

en: Your websites title
sv: Din hemsidas titel

en: Your websites address
sv: Din hemsidas URL adress

en: Your websites tagline (description)
sv: Din hemsidas beskrivning

en: Your websites admin email
sv: Din hemsidas administratör e-postadress

en: Total number of blog members
sv: Total antal användare på hemsidan

en: Email Notice Activated
sv: E-post meddelande aktiverad

en: Email Notice Saved
sv: E-post meddelande inställningar updaterade

en: Once a notice is "published" it becomes active! Select "Save Draft" if you are not yet ready to use this email notice!
sv: När ett e-post meddelande blir "publicerad" så börjar den användas med det samma! Spara som kladd om du inte vill använda meddelandet just nu.

en: This notice will become active on:<br /><strong>%1$s</strong>
sv: E-post meddelandet aktiveras:<br /><stong>%1$s</strong>

en: This email notice is active.
sv: Detta e-post meddelande är inte aktivt.

en: Current Balance
sv: Nuvarande Saldo

en: Total Cost
sv: Total Kostnad

en: Balance After Purchase
sv: Saldo efter köp

en: Go Back
sv: Gå tillbaks

en: will be deducted from your account.
sv: kommer att debiteras från ditt konto.

en: Sorry, but you can not use this gateway as your account is excluded. Please <a href="%s">select a different payment method</a>.
sv: Du kan inte använda denna betalnings metod. Var vänlig välj en annan.

en: Paid
sv: Betald

en: %_singular% Balance
sv: %_singular% Saldo

en: Payment for Order: #%order_id%
sv: Betalning för order: #%order_id%

en: Product Sale: %post_title%
sv: Produkt Sale: %post_title%

en: Pay using your account balance.
sv: Betal med ditt poäng saldo

en: TOTAL amount has been deducted from your account. Your current balance is: %balance_f%
sv: TOTAL har debiterats från ditt konto. Dit nuvarande saldo är: %balance_f%

en: You must be logged in to pay with %_plural%. Please <a href="%login_url_here%">login</a>.
sv: Du måste vara inloggad för att kunna betala med %_plural%. Logga in <a href="%login_url_here%">här</a>.

en: Let your users pay for items in their shopping cart using their %s Account. Note! This gateway requires your users to be logged in when making a purchase!
sv: Låt dina användare betala för produkter med deras %s konton. OBS! Denna betalnings system kräver att dina användare är inloggade för betalning av köp.

en: Method Name
sv: Titel på Betalnings form

en: Enter a public name for this payment method that is displayed to users - No HTML
sv: Sätt namnet du vill visa för denna betalnings form för dina användare.

en: Gateway Logo URL
sv: Logo adress

en: How much is 1 %_singular% worth in %currency%?
sv: Hur mycket är 1 %_singular% värd i %currency%?

en: Exchange Rate
sv: Växlings kurs

en: Profit Sharing
sv: Vinstfördelning

en: Percentage
sv: Procent

en: Option to share sales with the product owner. Use zero to disable.
sv: Vinst fördelning vid produkt köp i procent. Sätt till noll om du vill inte använda denna funktion.

en: Messages
sv: Meddelande

en: Insufficient Funds
sv: Saldo för låg

en: Message to show when the user can not use this gateway.
sv: Meddelande till köparen när de inte kan använda denna betalnings form.

en: Visitors
sv: Besökare

en: Message to show to buyers that are not logged in.
sv: Meddelande att visa köpare som inte är inloggade.

en: User Instructions
sv: Användare Instruktioner

en: Information to show users before payment.
sv: Meddelande att visa köpare innan betalning.

en: Confirmation Information
sv: Bekräftelse

en: Information to display on the order confirmation page. - HTML allowed
sv: Information att visa köparen efter att köpet är genomfört. Du kan använda HTML.

en: Order Confirmation Email
sv: Bekräftelse av Köp

en: This is the email text to send to those who have made %s checkouts. It overrides the default order checkout email. These codes will be replaced with order details: CUSTOMERNAME, ORDERID, ORDERINFO, SHIPPINGINFO, PAYMENTINFO, TOTAL, TRACKINGURL. No HTML allowed.
sv: E-post meddelandet att skicka till användare som köper varor med denna betalnings form. Du kan använda följande koder för att inkludera information om köpet: CUSTOMERNAME, ORDERID, ORDERINFO, SHIPPINGINFO, PAYMENTINFO, TOTAL, TRACKINGURL. HTML är inte tillåtet.

en: Let users pay using their myCRED balance.
sv: Låt användare betala med sina myCRED Poäng saldon.

en: Enable/Disable
sv: On / Off

en: Enable myCRED Payment
sv: Aktivera myCRED Betalning

en: Users who are not logged in or excluded from using myCRED will not have access to this gateway!
sv: Användare som inte är inloggade eller är exkluderade från att använda myCRED kommer inte kunna använda denna betalnings form!

en: Title to show for this payment option.
sv: Titel för Betalnings formen

en: Pay with myCRED
sv: Betala med myCRED

en: Customer Message
sv: Betalnings beskrivning

en: Select the point type users can use to pay.
sv: Välj poäng typen som dina kunder kan betala med.

en: Show Total
sv: Visa Summa

en: Show the final price in %_plural% .
sv: Visa kostnaden i %_plural%.

en: Show in Cart
sv: Visa i kundvagnen

en: Show on Checkout Page
sv: Visa på Checkout sidan

en: Show in Cart and on Checkout Page
sv: Visa i kundvagnen och på Checkout sidan

en: Order Total in %_plural%
sv: Total kostnad i %_plural%

en: Log entry template for profit sharing.
sv: Log mall för utbetalningar av vinstfördelning.

en: myCRED Payment
sv: myCRED Betalning

en: Allows users to pay using their myCRED %_singular% balance. Please note that users with insufficient funds and users who are not logged in will not see this payment gateway on the checkout page.
sv: Låt användare betala med sina myCRED %_singluar% saldon. OBS! Användare som är inte inloggade eller har för låg saldo kommer inte att kunna se denna betalnings sätt när dom checkar ut.

en: You must be logged in to pay with %_plural%
sv: Du måste vara inloggad för att betala med %_plural%.

en: You can not use this gateway. Please try a different payment option.
sv: Du kan inte använda denna betalnings form. Var vänlig välj en annan.

en: Your account has successfully been charged.
sv: Ditt konto har debiterats.

en: Your current balance
sv: Saldo

en: Store sale
sv: Köp

en: You must be logged in to use this gateway
sv: Du måste vara inloggad för denna betalnings sätt

en: Insufficient Funds.
sv: Saldo för låg.

en: Deduct the amount from your balance.
sv: Debitera kostnaden från ditt saldo.

en: You can not use this gateway.
sv: Du kan inte använda denna betalnings form.

en: Log Template for Payments
sv: Log Mall för betalningar

en: How much is 1 %s worth in %s
sv: Hur mycket är 1 %s värd i %s

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Optional instructions to show users when selecting this gateway. Leave empty to hide.
sv: Valfri information att visa köparen när han väljer denna betalnings form. Lämna tom för att dölja.

en: Message to show visitors who are not logged in.
sv: Meddelande att visa för användare som inte är inloggade.

en: Message to show when users does not have enough %plural% to pay using this gateway.
sv: Meddelande att visa när användare har för låg saldo för att kunna betala för köpet.

en: Payment for Event Registration
sv: Betala för Biljetter

en: Activate %s
sv: Aktivera %s

en: Deactivate %s
sv: Avaktivera %s

en: How many %s is 1 %s worth?
sv: Hur många %s är 1 %s värd?

en: Gateways Settings Successfully Updated
sv: Inställningar Sparade

en: Labels
sv: Titlar

en: Gateway Title
sv: Betalnings Titel

en: Title to show on Payment page
sv: Titel att visa på betalnings sidan

en: Payment Type
sv: Betalnings Sätt

en: Title to show on receipts and logs
sv: Titel att visa på kvitton och i loggar

en: Button Label
sv: Knapp Text

en: Pay Button
sv: Betalnings Knapp

en: Price
sv: Pris

en: Important!
sv: OBS!

en: You can disable purchases using this gateway by adding a custom Event Meta: <code>mycred_no_sale</code>
sv: Du kan avaktivera denna betalnings form för evenemang genom att lägga till en Event Meta:  <code>mycred_no_sale</code>

en: Users must be logged in to use this gateway!
sv: Användare måste vara inloggade för att använda denna betalnings form!

en: Log Entry
sv: Log Inlägg

en: Templates
sv: Mallar

en: Solvent users
sv: Solventa användare

en: Message to show users on the payment page before they are charged. Leave empty to hide.
sv: Meddelande att visa användare innan köpet är genomfört. Lämna fältet tomt för att dölja.

en: Insolvent users
sv: Insolventa Användare

en: Message to show users who do not have enough points to pay.
sv: Meddelande att visa användare med för låg saldo.

en: Message to show visitors (users not logged in) on the payment page.
sv: Meddelande att visa köpare som inte är inloggade.

en: Payment for tickets to %link_with_title%
sv: Biljett Köp för %link_with_title%

en: Ticket refund for %link_with_title%
sv: Återbetalning av biljett köp för %link_with_title%

en: Pay using your %_plural% balance
sv: Betala med ditt %_plural% saldo

en: Pay
sv: Betala

en: Thank you for your payment!
sv: Tack för ditt köp!

en: I'm sorry but you can not pay for these tickets using %_plural%
sv: Du kan tyvärr inte betala för dessa biljetter med %_plural%

en: Ticket Type
sv: Biljett Typ

en: Spaces
sv: Antal

en: You can not pay using this gateway.
sv: Du kan inte använda denna betalnings form.

en: Reject
sv: Avvisa

en: Delete
sv: Radera

en: Edit/View
sv: Justera/Se

en: Disabled - Users CAN NOT pay for tickets using %plural%.
sv: Avaktiverad - Användare KAN INTE betala med %plural%.

en: Single - Users can ONLY pay for tickets using %plural%.
sv: Enkel - Användare kan BARA betala med %plural%.

en: Multi - Users can pay for tickets using other gateways or %plural%.
sv: Multi - Användare kan betala med flera olika betalnings former.

en: Refunds
sv: Återbetalningar

en: Log Templates
sv: Log Mallar

en: Purchases
sv: Köp

en: Payment Link Label
sv: Betalnings Länk Text

en: The payment link shows / hides the payment form under "My Bookings". No HTML allowed.
sv: Betalnings länken visas under "My Bookings" och ansvarar för att visa / dölja betalnings formuläret. HTML är inte tillåtet.

en: Payment Header
sv: Betalnings Rubrik

en: Shown on top of the payment form. No HTML allowed.
sv: Visas ovanför betalnings formuläret. HTML är inte tillåtet.

en: The button label for payments. No HTML allowed!
sv: Knapp texten för betalningen. HTML är inte tillåtet!

en: Successful Payments
sv: Slutförda Köp

en: No HTML allowed!
sv: HTML är inte tillåtet!

en: Balance After Payment
sv: Saldo efter köp:

en: Click to toggle
sv: Klicka för att visa

en: %s Payments
sv: %s Betalningar

en: The percentage of the paid amount to refund if a booking gets cancelled. Use zero for no refunds. No refunds are given to "Rejected" bookings.
sv: Procenten av biljett kostnaden som kunder får tillbaks vid återbetalningar. Sätt till noll om du inte vill använda denna funktion. Avvisade köp återbetalas inte!

en: Notifications
sv: Notifikationer

en: Styling
sv: CSS Styling

en: Use the included CSS Styling for notifications.
sv: Använd den inkluderade CSS stilen.

en: Template
sv: Mall

en: Use %entry% to show the log entry in the notice and %amount% for the amount.
sv: Använd %entry% för att visa log inlägget och %amount% för att visa beloppet.

en: Transient Lifespan
sv: Transient Livslängd

en: The number of days a users notification is saved before being automatically deleted.
sv: Antalet dagar som meddelanden sparas innan de automatist raderas från systemet.

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Ranks
sv: Ranger

en: Warning! All ranks will be deleted! This can not be undone!
sv: OBS! Alla ranger kommer att raderas! Det finns ingen återvändå efter detta!

en: Are you sure you want to re-assign user ranks?
sv: Är du säker på att du vill tilldela ranger på nytt till alla användare?

en: Rank
sv: Rang

en: Add New Rank
sv: Ny Rang

en: Edit Rank
sv: Editera Rang

en: New Rank
sv: Ny Rang

en: View Rank
sv: Se Rang

en: Search Ranks
sv: Sök Ranger

en: No ranks found
sv: Fan inga ranger

en: No ranks found in Trash
sv: Inga ranger i papperskorgen

en: Completed - Total of %d users effected
sv: Utfört - Totalt %d användre blev updaterade

en: Rank Saved
sv: Rang sparad

en: Rank Title
sv: Rang titel

en: Requirement
sv: Krav

en: No Logo Set
sv: Ingen logo satt

en: Any Value
sv: Valfritt värde

en: Rank Settings
sv: Rang inställningar

en: Minimum %plural% to reach this rank
sv: Minimum %plural% för att nå denna rang

en: Maximum %plural% to be included in this rank
sv: Maximum %plural% för att vara inkluderad i detta rang

en: All Published Ranks
sv: Alla publicerade ranger

en: Not Set
sv: Inte Inställd

en: No Ranks found
sv: Inga ranger funna

en: Rank Features
sv: Rang Funktioner

en: %plural% requirement
sv: %plural% krav

en: Featured Image (Logo)
sv: Logo

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Page Attributes
sv: Sido attributer

en: Custom Fields
sv: Egna fält

en: Public
sv: Offentlig

en: If you want to create a template archive for each rank, you must select to have ranks public. Defaults to disabled.
sv: Du måste välga att ranger är "offentliga" om du vill skapa en rang arkiv sida.

en: Archive URL
sv: Arkiv URL

en: Ignored if Ranks are not public
sv: Används inte om ranger är inte offentliga

en: Display Order
sv: Visningsordning

en: Ascending - Lowest rank to highest
sv: Stigande - Lägsta rank till högt

en: Descending - Highest rank to lowest
sv: Fallande - Högsta rangen neråt

en: Select in what order ranks should be displayed in your admin area and/or front if ranks are "Public"
sv: Välg vilken visningsordning du vill använda

en: Rank Basis
sv: Rang Bas

en: Users are ranked according to their current balance.
sv: Anvädare rangordnas efter deras nuvarande saldo.

en: Users are ranked according to the total amount of %_plural% they have accumulated.
sv: Användare rangordas efter deras totalt inkänade %_plural%.

en: Calculate Totals
sv: Räka Totala Saldot

en: Once a users total has been calculated, they will be assigned to their appropriate roles. For this reason, it is highly recommended that you first setup your ranks!
sv: När användares totala saldo är framräknad så får användaren sin nya rang. På grund av detta är det väldigt viktigt att du har skapat dina ranger innan du gör detta!

en: Depending on your log size and number of users this process may take a while. Please do not leave, click "Update Settings" or re-fresh this page until this is completed!
sv: Beroende på hur många användare du har och hur stor din log är kan detta ta en stund.

en: Do not show.
sv: Visa inte

en: Include in Profile Header.
sv: Inkludera i toppen av profilen

en: Include under the "Profile" tab and Profile Header.
sv: Inkludera under "Profil" tabben och toppen av profilen

en: Rank in BuddyPress
sv: Rang i BuddyPress

en: Script Communication Error
sv: Program Fel

en: No. of ranks
sv: Antal ranger

en: Remove All Ranks
sv: Radera alla ranger

en: Assign Ranks to Users
sv: Rangordna Användare

en: mycred_get_users_rank() : Missing required user id
sv: mycred_get_users_rank(): Användar ID saknas

en: no rank
sv: ingen rang

en: No users found with this rank
sv: Inga användare hittades med denna rank

en: Rank ID is required!
sv: Rank ID kvävs!

en: Hours
sv: Timmar

en: You can not buy this content.
sv: Du kan inte köpa detta innehåll

en: Error. Try Again
sv: Fel. Försök igen

en: No Payout. Just charge.
sv: Ingen vinstdelning. Bara ta betalt.

en: Pay Content Author.
sv: Dela vinst med författaren.

en: Sell Content
sv: Sälj Innehåll

en: Post Types
sv: Post Typer

en: Comma separated list of post types that can be sold.
sv: Kommaseparerade lista av post typer som kan köpas.

en: Percentage to pay Author
sv: Procent att betala författaren

en: Percentage of the price to pay the author. Can not be zero and is ignored if authors are not paid.
sv: Ett procent tal att betala författaren. Kan inte vara noll och detta ignorerar om vinstfördelning är inte aktiverad.

en: Defaults
sv: Standard Inställningar

en: Allow authors to change price.
sv: Tillåt författare att ändra priset.

en: Allow authors to change button label.
sv: Tillåt användare att ändra knapp texten.

en: Purchases expire after
sv: Köp löper ut efter

en: Use zero for permanent sales.
sv: Använd noll till permanenta försäljningar.

en: Do <strong>not</strong> use the %buy_button% in this template as a user must be logged in to buy content!
sv: Använd inte %buy_button% coden här!

en: Your template must contain the %buy_button% tag for purchases to work!
sv: Du måste använda %buy_button% coden för att köp skall fungera!

en: Log template for Purchases
sv: Log mall för köp

en: Log template for Sales
sv: Log mall för försäljning

en: %s Sell This
sv: %s Sälj Detta

en: %s Sell Content needs to be setup before you can use this feature.
sv: %s Sälj Innehåll måste installeras innan du kan använda denna funktion!

en: Setup add-on
sv: Installera add-on

en: Lets do it
sv: Kör!

en: Purchase expires after
sv: Köp löper ut efter

en: Thank you for your purchase!
sv: Tack för ditt köp!

en: The following content is set for sale:
sv: Följande innehåll är till salu:

en: Purchased
sv: Köp historik

en: User Related
sv: Användare relaterat

en: Post Related
sv: Inlägg relaterat

en: Excludes
sv: Exkludera

en: User Missing
sv: Användare saknas

en: About
sv: Om

en: Time
sv: Tid
