contact_form - en to sv translation catalogue (121 entries)

en: Contact Form Settings
sv: Kontaktformulärinställningar

en: Contact Form
sv: Kontaktformulär

en: Name:
sv: Namn:

en: Address:
sv: Adress:

en: Email Address:
sv: E-postadress:

en: Phone number:
sv: Telefonnummer:

en: Subject:
sv: Ämne:

en: Message:
sv: Meddelande:

en: Attachment:
sv: Bifogad fil:

en: Supported file types: HTML, TXT, CSS, GIF, PNG, JPEG, JPG, TIFF, BMP, AI, EPS, PS, RTF, PDF, DOC, DOCX, XLS, ZIP, RAR, WAV, MP3, PPT. Max file size: 2MB
sv: Stödda filformat: HTML, TXT, CSS, GIF, PNG, JPEG, JPG, TIFF, BMP, AI, EPS, PS, RTF, PDF, DOC, DOCX, XLS, ZIP, RAR, WAV, MP3, PPT. Max filstorlek: 2MB

en: Send me a copy
sv: Skicka mig en kopia

en: Submit
sv: Skicka

en: Your name is required.
sv: Ditt namn krävs.

en: Address is required.
sv: Adress krävs.

en: A valid email address is required.
sv: En giltig e-postadress krävs.

en: Phone number is required.
sv: Telefonnummer krävs.

en: Subject is required.
sv: Ämne krävs.

en: Message text is required.
sv: Meddelande krävs.

en: File format is not valid.
sv: Bilageformaten är inte giltigt.

en: File upload error.
sv: Filuppladdningsfel.

en: The file could not be uploaded.
sv: Filen kunde inte laddas upp.

en: This file is too large.
sv: Filen är för stor.

en: Please fill out the CAPTCHA.
sv: Var god fyll i CAPTCHA.

en: Please make corrections below and try again.
sv: Var god gör korrigeringar nedan och försök igen.

en: Thank you for contacting us.
sv: Tack för att du kontaktade oss.

en: If the 'Redirect to page' option is selected then the URL field should be in the following format
sv: Om alternativet 'Omdirigera till sida' väljs ska URL-fältet fyllas i med följande format

en: Settings saved.
sv: Inställningar sparades.

en: Settings
sv: Inställningar

en: If you would like to add the Contact Form to your website, just copy and paste this shortcode to your post or page or widget:
sv: Om du vill lägga till ett kontaktformulär på din webbplats, kopiera följande kortkod och klistra in den på rätt inlägg, sida eller widget:

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
sv: Om du lämnar fälten tomma kommer meddelandena att skickas till den e-postadressen som angavs under registreringen.

en: The user's email address:
sv: Användarens e-postadress:

en: Create a username
sv: Skapa ett användarnamn

en: Enter a username of the person who should get the messages from the contact form.
sv: Ange ett användarnamn på den användare som ska få meddelanden från kontaktformuläret.

en: Use this email address:
sv: Använd den här e-postadressen:

en: Enter the email address you want the messages forwarded to.
sv: Ange en e-postadress som ska användas för att ta emot meddelanden.

en: What to use?
sv: Vad ska användas?

en: You can use the wp_mail function for mailing
sv: Du kan använda wp_mail-funktionen för att skicka e-post

en: Mail
sv: E-post

en: To send mail you can use the php mail function
sv: Du kan använda php-funktionen för att skicka e-post

en: Name
sv: Namn

en: Email
sv: E-post

en: User email
sv: Användarens e-post

en: The email address of the user who fills the form will be used in the field 'From'.
sv: E-postadressen för användaren som fyller i formuläret kommer att användas i 'Från'-fältet.

en: Address
sv: Adress

en: Email Address
sv: E-postadress

en: Subject
sv: Ämne

en: Message
sv: Meddelande

en: Attachment block
sv: Bilageblock

en: Users can attach the following file formats
sv: Användare kan bifoga filer av följande format

en: Activate captcha
sv: Aktivera captcha

en: Download captcha
sv: Hämta captcha

en: Display additional info in the email
sv: Visa ytterligare information i meddelandet

en: Sent from (ip address)
sv: Skickat från (ip-adress)

en: Date/Time
sv: Datum/Tid

en: Sent from (referer)
sv: Skickat från (referer)

en: Using (user agent)
sv: Använder (user agent)

en: Language settings for the field names in the form
sv: Språkinställningar för etikettnamn in formuläret

en: Add a language
sv: Lägg till ett språk

en: Change the names of the contact form fields and error messages
sv: Ändra etikett för fälten i kontaktformuläret och felmeddelanden

en: English
sv: Engelska

en: Error message for the Name field
sv: Felmeddelande för namnfältet

en: Error message for the Address field
sv: Felmeddelande för adressfältet

en: Error message for the Email field
sv: Felmeddelande för e-postadressfältet

en: Error message for the Phone field
sv: Felmeddelande för telefonfältet

en: Error message for the Subject field
sv: Felmeddelande for ämnesfältet

en: Error message for the Message field
sv: Felmeddelande för meddelandefältet

en: Error message about the file type for the Attachment field
sv: Felmeddelande för filformat i bilagefältet

en: Error message while uploading a file for the Attachment field to the server
sv: Felmeddelande för uppladdning av fil till bilagefältet på servern

en: Error message while moving the file for the Attachment field
sv: Felmeddelande för flytt av fil till bilagefältet

en: Error message when file size limit for the Attachment field is exceeded
sv: Felmeddelande för max filstorlek i bilagefältet

en: Error message for the Captcha field
sv: Felmeddelande för CAPTCHA

en: Error message for the whole form
sv: Felmeddelande för formuläret

en: Use shortcode
sv: Använd kortkod

en: for this language
sv: för detta språk

en: Action after email is sent
sv: Åtgärd efter meddelande skickats

en: Display text
sv: Visa text

en: Redirect to the page
sv: Omdirigera till sida

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Errors output
sv: Felutmatning

en: Display error messages
sv: Visa felmeddelanden

en: Color of the input field errors.
sv: Färg på inmatningfältsfel.

en: Display error messages & color of the input field errors
sv: Visa felmeddelanden & färg på inmatningfältsfel

en: Add placeholder to the input blocks
sv: Lägg till platshållare på inmatningsblocken

en: Add tooltips
sv: Visa verktygstips

en: Email address
sv: E-postadress

en: Phone Number
sv: Telefonnummer

en: Attachment
sv: Bifoga fil

en: (powered by bestwebsoft.com)
sv: (tillhandahålls av bestwebsoft.com)

en: Style options
sv: Stilalternativ

en: Text color
sv: Textfärg

en: Default
sv: Standard

en: Label text color
sv: Etikett-textfärg

en: Placeholder color
sv: Platshållarfärg

en: Errors color
sv: Felfärg

en: Error text color
sv: Feltextfärg

en: Background color of the input field errors
sv: Bakgrundsfärg på inmatningfältsfel

en: Border color of the input field errors
sv: Ramfärg på inmatningfältsfel

en: Placeholder color of the input field errors
sv: Platshållarfärg för inmatningfältsfel

en: Input fields
sv: Inmatningsfält

en: Input fields background color
sv: Inmatningfältsbakgrundsfärg

en: Text fields color
sv: Textfältfärg

en: Border width in px, numbers only
sv: Rambredd i px, endast siffror

en: Border color
sv: Ramfärg

en: Submit button
sv: Skicka-knapp

en: Width in px, numbers only
sv: Bredd i px, endast siffror

en: Button color
sv: Knappfärg

en: Button text color
sv: Knapptextfärg

en: Contact Form Pro | Preview
sv: Kontaktformulär Pro | Förhandsgranskning

en: Show with errors
sv: Visa med fel

en: Please enter your full name...
sv: Var god ange ditt fullständiga namn…

en: Please enter your address...
sv: Var god ange din adress…

en: Please enter your email address...
sv: Var god ange din e-postadress…

en: Please enter your phone number...
sv: Var god ange ditt telefonnummer…

en: Please enter subject...
sv: Var god ange ämne…

en: Please enter your message...
sv: Var god ange ditt meddelande…

en: Sorry, email message could not be delivered.
sv: Tyvärr kunde ditt meddelande inte levereras.

en: Contact from
sv: Kontaktformulär

en: Phone
sv: Telefon

en: Site
sv: Sajt

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
sv: Om du kan se detta MIME, så accepterar inte din e-postklient denna MIME-typ!

en: Are you sure that you want to delete this language data?
sv: Är du säker på att du vill ta bort språkdatan?
